O nás

Divadlo pôsobí, ako nezávislé bábkové divadlo, ktorého predstavenia sú určené hlavne pre detského diváka, ale aj dospelých a je stálou scénou Divadla Harry Teater.  Divadlo zaradilo do svojho repertoára aj dve tradičné bábkové marionetové predstavenia. Ich súčasťou je originálny storočný flašinet. Okrem toho má v ponuke aj samostatné vystúpenie flašinetárov s pesničkami a príbehmi. Je známe  svojimi Chodoroadshow na chodúľochanimačnými programami pre deti, kúzelníckymi show a tvorivými dieľňami.

 Principálom, riaditeľom, hercom, režisérom, scenáristom, textárom, osvetľovačom a technikom je Ján Harry Haruštiak, dlhoročný bývalý člen súboru a inšpicient  BDNR. Veľmi často hosťuje v ŠO Banská Bystrica v operetných predstaveniach, v rozhlase a seriáloch v televízii. Dušou, ktorá sa  stará o celý chod divadla, a manažérkou divadla je Julka HaruštiakováSúbor divadla tvoria vynikajúci herci, ktorých si divadlo pozýva ku spolupráci, pôsobiaci aj v iných slovenských divadlách, ktorí sú absolventami  umeleckých škôl s dlhoročnou divadelnou praxou, čo je zárukou kvalitných divadelných produkcií. Divadlo si zakladá na estetickej, výtvarnej a hudobnej zložke a preto spolupracuje s  vynikajúcimi slovenskými režisérmi, hudobníkmi a výtvarníkmi. Vznik niektorých predstavení podporilo MK SR a Mesto Banská Bystrica.

      DIVADLO POD BALKÓNOM od 15. 11. 2014 pôsobí vo svojom novom divadelnom priestore – na Rudohorskej ulici 37 v Banskej Bystrici ktoré si samo zrekonštruovalo. Od vzniku divadla mohli jeho predstavenia vidieť diváci v rôznych mestách Slovenska, v zahraničí a na významných medzinárodných festivaloch.  Medzi najväčšie prednosti predstavení divadla patrí neustála aktívna spolupráca s obecenstvom. Všetky predstavenia, či už klasické alebo autorské, sú interaktívneDiváci, detskí, ale aj dospelí, majú možnosť zapojiť sa do deja a tak priamo spoluvytvárať predstavenie. Samozrejme, že pri tom vznikajú rôzne neočakávané, vtipné a komické situácie. Každé predstavenie je preto jedinečné a neopakovateľné.

           Predstavenia divadla je možné odohrať na javisku v divadlách , na námestiach,  v kultúrnych domoch, v školách, škôlkach, ale aj priamo medzi divákmi na jarmokoch, hradoch,  zámkoch, spoločenských akciách – dni mesta, oslavy, plesy, MDD,  jednoducho všade na svete a možno aj vesmíre, pre všetkých, ktorí sa chcú dobre zabaviť.

Sú vhodné pre divákov od 3 do 99 rokov.

Už teraz sa herci tešia na stretnutie s Vami u Vás alebo v DIVADLE POD BALKÓNOM na Rudohorskej 37 v Banskej Bystrici – Sásová.